BAŞHEKİMİMİZİN YENİ YIL MESAJI
31 Aralık 2020

Hepimizin gelecekle ilgili hayalleri ve planları vardır. Bunların gerçekleşmesindeki en önemli unsur sağlığımıza değer vermek ve onu korumaktır. Sevdiklerimize en güzel hediye kendi sağlığımızdır. Kanuni Sultan Süleyman’ın dediği gibi:

‘’Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi…’’

2021 Yılında hastane olarak birinci hedefimiz özveri ile çalışarak hastalarımıza şifa dağıtmaya devam etmektir. İkinci hedefimiz ise hastanemizin bir bölge hastanesi gibi hastalarımızın her türlü teşhis ve tedavilerini zorlanmadan yaptırabilecekleri işlevsel özelliğini kazandırmaktır.

Hem çalışanlarımızın hem vatandaşlarımızın memnuniyetini yeni yılda da artırırken, eksiklerimizi tamamlamaya ve yeniliklerle sorunlara çözümler bulmaya devam edeceğiz.

Sevinçleriyle, hüzünleriyle bir yılı daha geride bırakırken, yeni umutlar ve beklentilerle yeni bir yıla girmenin heyecanını ve sevincini hep birlikte yaşıyoruz.

Bu düşüncelerle, yeni yılın öncelikle çalışanlarımıza, Ergani halkına, ülkemize, Türk Cumhuriyetlerine ve islam camiasına sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ederim. MUTLU YILLAR…

Dr.Mehmet Salih AKATAY
Ergani Devlet Hastanesi Başhekimi